fbpx

Ładowarka RECO TEST & CHARGE 5A
Wyróżniony

03 grudzień 2017
Autor 
Ładowarka RECI TEST & CHARGE 5A

Ładowarka RECI TEST & CHARGE 5A przeznaczona jest do użytku domowego. Umożliwia automatyczne, wielofazowe ładowanie akumulatorów żelowych, AGM, akumulatorów z ciekłym elektrolitem Ca/Ca oraz akumulatorów Li-ion stosowanych w pojazdach i przeznaczonych do pracy w instalacjach 12V (ładowanie do 14,4V). Wbudowany tester napięciowy pozwala ocenić stan rozładowania akumulatora kwasowo-ołowiowego i podjąć decyzję o konieczności jego ładowania. Ładowarka RECI TEST & CHARGE 5A ładuje akumulatory zarówno samochodowe jak i stosowane w motocyklach, skuterach, łodziach, kosiarkach itd. Doskonale sprawdza się w podtrzymywaniu stanu naładowania w akumulatorach używanych sezonowo. Urządzenie zostało zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce.

Ładowarka RECI TEST & CHARGE 5A - fazy ładowania

 1. Faza impulsowego ładowania naprawczego - inteligentne odsiarczanie impulsowe, załączane automatycznie w sytuacji, gdy wymaga tego stan akumulatora. Po odsiarczeniu automatycznie uruchamiany jest proces ładowania początkowego akumulatora.
 2. Faza ładowania początkowego - przeprowadzana prądem o obniżonym natężeniu, służy przygotowaniu akumulatora do bezpiecznego przyjęcia dużego prądu w fazie ładowania pełnego.
 3. Faza impulsów wzbudzających - przeprowadzana impulsami o maksymalnej mocy, służy pobudzeniu akumulatora do przyjęcia maksymalnego prądu ładowania.
 4. Faza ładowania pełnego - przeprowadzana jest maksymalnym prądem dla zadanego trybu pracy (motocykl 1,25A, samochód 5A), w celu szybkiego i bezpiecznego naładowania akumulatora.
 5. Faza ładowania wyrównawczego - przeprowadzana jest stałonapięciowo w celu wyrównania stopnia naładowania ogniw w akumulatorze. Przedłuża żywotność akumulatora.
 6. Faza ładowania końcowego - przeprowadzana jest stałoprądowo, a następnie stałonapięciowo w celu uzyskania pełnego naładowania akumulatora i odbudowania gęstości elektrolitu.
 7. Faza testowania - przeprowadzana jest w celu sprawdzenia, czy akumulator jest w pełni naładowany i sprawny. Test trwa 10 minut.
 8. Faza ładowania uzupełniającego - przeprowadzana jest stałonapięciowo, w celu maksymalizacji efektów ładowania. Przygotowuje akumulator do okresu przechowywania.
 9. Faza ładowania zachowawczego - przebiega automatycznie po zakończeniu ładowania. Stosowana jest w celu utrzymania przechowywanego akumulatora w gotowości do użycia. Zapobiega samorozładowaniu przechowywanego lub nieużywanego akumulatora. Nie wywołuje negatywnych skutków w postaci przeładowania baterii. Urządzenie doładowuje przechowywany akumulator, po czym wyłącza ładowanie i monitoruje stan akumulatora.

 

Programy automatycznego ładowania (tryb motocykl, tryb samochód):

 • Program ładowania akumulatorów żelowych GEL
 • Program ładowania akumulatorów AGM
 • Program ładownia akumulatorów Li-ion przeznaczonych do użytkowania w pojazdach wyposażonych w instalację 12V
 • Program ładowania akumulatorów z płynnym elektrolitem Ca/Ca

 

Rekomendowane pojemności ładowanych akumulatorów:

 • Tryb motocyklowy: ładowanie prądem 1,25A w fazie ładowania pełnego, przeznaczony jest dla akumulatorów 12V o pojemnościach od 5Ah.
 • Tryb samochodowy: ładowanie prądem 5A w fazie ładowania pełnego, przeznaczony jest dla akumulatorów 12V o pojemnościach od 20Ah do 100Ah. Ładownie akumulatorów o większych pojemnościach może wydłużyć czas ładowania.

 


Tester akumulatora umożliwia samodzielną ocenę stanu rozładowania akumulatora i podjęcie decyzji o konieczności jego ładowania. Działa bez podłączania do zasilania 230V. W trakcie realizacji programu ładowania diody w sekcji testera wskazują postęp procesu oraz aktualną fazę ładowania. Po podłączeniu do zasilania możliwe jest wybranie jednego z ośmiu dostępnych programów ładowania. Używając jednego przycisku należy wybrać program właściwy dla typu i pojemności ładowanego akumulatora. Ładowanie przebiega automatycznie pod kontrolą mikroprocesora. Zakończenie ładowania sygnalizowane jest zaświeceniem się diody LED w kolorze zielonym. Pozostawienie naładowanego akumulatora podłączonego do ładowarki podłączonej do zasilania po zakończeniu ładowania spowoduje włączenie fazy ładowania zachowawczego. W tej fazie mikroprocesor kontroluje stan akumulatora i w odpowiednim momencie doładuje akumulator w celu utrzymania w gotowości do użycia. Proces doładowania przebiega cyklicznie, w zależności od stanu ogniw.

Założyciel kilku portali branżowych w tym m.in. akustrefa.pl, strefaładowania.pl, prostowniki-akumulatory.pl, dostawcypradu.pl.

W branży akumulatorowej od 2008r., prywatnie zapalony rowerzysta.

Artykuły powiązane

 • Przez świat na fazie - nowości na rynku

  Branża motoryzacyjna to prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki. Wzrost zamożności Polaków sprzyja zainteresowaniu nowymi rozwiązaniami, szczególnie w dziedzinie samochodów. Niezbędnym wyposażeniem każdego samochodu jest źródło zasilania. Na rynku wciąż pojawiają się nowe produkty, akumulator i prostowniki, które to mają, przynajmniej w teorii doskonale sprawdzać się w użytkowaniu. Przyjrzyjmy się kilku nowościom!

 • Nowoczesne prostowniki - rodzaje i polecane modele

  Akumulator to jeden z kluczowych elementów znajdujących się pod maską każdego auta. Mówi się, że to serce auta. Nie tylko służy do uruchamiania silnika, ale również bez niego nie działała by żadna elektronika, a tej nie brakuje w nowoczesnych samochodach. Problemy z samochodową baterią zawsze pojawiają się niespodziewanie i właśnie wtedy z pomocą przychodzi bardzo pomocne urządzenie zwane prostownikiem.

 • Prostownik samochodowy - czym jest i dlaczego warto go posiadać

  Jesień i zima to czas, w którym wielu kierowców zmaga się z problemami z uruchomieniem auta. Problemem jest niedostatecznie naładowany lub całkowicie rozładowany akumulator samochodowy. Szacuje się, że jest to jedna z najczęstszych przyczyn awarii samochodów. Tymczasem, możemy łatwo jej zapobiegać. Wystarczy bowiem wyposażyć się w nowoczesny prostownik samochodowy, by tego typu trudne sytuacje przestały nas dotyczyć.

 • Kupujemy prostownik. O czym pamiętać?

  Prostownik może okazać się bardzo przydatny w mroźny, zimowy poranek. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze tego urządzenia? Niewyłączenie na noc świateł lub radia, długi postój oraz mróz – to najczęstsze przyczyny rozładowania akumulatora. Ratunkiem w takiej sytuacji jest jego naładowanie za pomocą prostownika. Jeśli nie posiadamy tego urządzenia, jesteśmy zmuszeni skorzystać z pomocy straży miejskiej, sąsiada lub taksówkarza, co wiąże się ze stratą czasu, a w ostatnim przypadku – również pieniędzy.

 • Jaki prostownik do akumulatora 60Ah do 64Ah?

  W życiu każdego kierowcy trafia się taki dzień, że nasz samochód odmawia posłuszeństwa powodów może być kilka: zostawione włączone światła, radio, pokonywanie krótkich odcinków samochodem i w efekcie niedoładowanie i problem. Nie zawsze brak reakcji po przekręceniu kluczyka w stacyjce oznacza zakup nowego akumulatora. Czasem wystarczy go po prostu doładować. Jaki wybrać prostownik do akumulatora 60Ah, 62Ah, 63Ah, 64Ah?

Zostaw swój komentarz

Komentarze

 • Anna Anna niedziela, 03 grudzień 2017

 • Malina Malina niedziela, 03 grudzień 2017

 • Angelika L Angelika L niedziela, 03 grudzień 2017

Promowane artykuły

Popularne

 • Ładowanie akumulatora. Jaki prostownik kupić?
  • sobota, 10 styczeń 2015

  Naładowany i sprawny akumulator to podstawa każdego samochodu, bez sprawnego akumulator rozruch silnika staje się praktycznie niemożliwy. A co jeśli akumulator został rozładowany i wymaga ponownego naładowania?

  Czytaj więcej
 • Noco GB40 Genius Boostsport Jump Starter
  • czwartek, 09 listopad 2017

  NOCO GENIUS BOOSTSPORT JUMP STARTER to super bezpieczne kompaktowe urządzenie o potężnej mocy przeznaczone do rozruchu samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli i łodzi, silników benzynowych oraz wysokoprężnych. Wszystkie jump starter’y NOCO Genius Boost posiadają opatentowaną technologię bezpieczeństwa, która zapobiega iskrzeniu oraz zabezpiecza przed odwrotną polaryzacją, dzięki czemu są bezpieczne oraz…

  Czytaj więcej
 • Noco GB150 Genius Boostsport Jump Starter
  • czwartek, 09 listopad 2017

  NOCO GENIUS BOOSTSPORT JUMP STARTER to super bezpieczne kompaktowe urządzenie o potężnej mocy przeznaczone do rozruchu samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli i łodzi, silników benzynowych oraz wysokoprężnych. Wszystkie jump starter’y NOCO Genius Boost posiadają opatentowaną technologię bezpieczeństwa, która zapobiega iskrzeniu oraz zabezpiecza przed odwrotną polaryzacją, dzięki czemu są bezpieczne oraz…

  Czytaj więcej
 • Ładowarka CT5 START/STOP
  • piątek, 22 wrzesień 2017

  Ładowarka CT5 START/STOP akumulatorów z funkcją konserwacji START/STOP została specjalnie zaprojektowana w celu zapewnienia bezpieczeństwa i łatwości ładowania dla pojazdów wyposażonych w technologię Start/Stop nowej generacji. Nie występują tutaj przyciski, które trzeba naciskać ani ustawienia wymagające wyboru. Ta łatwa w obsłudze, inteligentna ładowarka stanowi doskonałe rozwiązanie dla zapewnienia najwyższego poziomu…

  Czytaj więcej

 

akumulatory

Strefaładowania.pl - Portal poświęcony tematyce ładowania akumulatorów. Na naszym portalu przedstawiamy artykuły, newsy i porady dotyczące ładowania akumulatorów oraz samych urządzeń do ładowania takich jak: ładowarki automatyczne, ładowarki Marine, ładowarki motocyklowe, ładowarki uniwersalne, ładowarki warsztatowe, ładowarki z Bluetooth, ładowarki odsiarczające oraz prostowniki, prostowniki automatyczne, prostowniki z rozruchem, prostowniki warsztatowe, tanie prostowniki. Na swoich stronach przedstawiamy urządzenia najlepszych producentów na rynku: CTEK, Victron Energy, NOCO , Bosch , DECA, Exide, FERVE, Keepower, Optimate, Telwin, Stef-pol, Yuasa, Banner, Ideal, Volt Polska, Schumacher, Mean-Well, EverActive, Panasonic, RECO.

Zapisz

Zapisz

Kontakt

Sklep stacjonarny
ul. Łozowa 90/94
61-443 Poznań
+48 690 940 134
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia
Pn.-Pt. 8:30-19:00
Sobota 9:00-14:00
Niedziela 9:00-14:00

Jak do nas dojechać?