fbpx

Ładowarka RECO TEST & CHARGE 5A
Wyróżniony

03 grudzień 2017
Autor 
Ładowarka RECI TEST & CHARGE 5A

Ładowarka RECI TEST & CHARGE 5A przeznaczona jest do użytku domowego. Umożliwia automatyczne, wielofazowe ładowanie akumulatorów żelowych, AGM, akumulatorów z ciekłym elektrolitem Ca/Ca oraz akumulatorów Li-ion stosowanych w pojazdach i przeznaczonych do pracy w instalacjach 12V (ładowanie do 14,4V). Wbudowany tester napięciowy pozwala ocenić stan rozładowania akumulatora kwasowo-ołowiowego i podjąć decyzję o konieczności jego ładowania. Ładowarka RECI TEST & CHARGE 5A ładuje akumulatory zarówno samochodowe jak i stosowane w motocyklach, skuterach, łodziach, kosiarkach itd. Doskonale sprawdza się w podtrzymywaniu stanu naładowania w akumulatorach używanych sezonowo. Urządzenie zostało zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce.

Ładowarka RECI TEST & CHARGE 5A - fazy ładowania

 1. Faza impulsowego ładowania naprawczego - inteligentne odsiarczanie impulsowe, załączane automatycznie w sytuacji, gdy wymaga tego stan akumulatora. Po odsiarczeniu automatycznie uruchamiany jest proces ładowania początkowego akumulatora.
 2. Faza ładowania początkowego - przeprowadzana prądem o obniżonym natężeniu, służy przygotowaniu akumulatora do bezpiecznego przyjęcia dużego prądu w fazie ładowania pełnego.
 3. Faza impulsów wzbudzających - przeprowadzana impulsami o maksymalnej mocy, służy pobudzeniu akumulatora do przyjęcia maksymalnego prądu ładowania.
 4. Faza ładowania pełnego - przeprowadzana jest maksymalnym prądem dla zadanego trybu pracy (motocykl 1,25A, samochód 5A), w celu szybkiego i bezpiecznego naładowania akumulatora.
 5. Faza ładowania wyrównawczego - przeprowadzana jest stałonapięciowo w celu wyrównania stopnia naładowania ogniw w akumulatorze. Przedłuża żywotność akumulatora.
 6. Faza ładowania końcowego - przeprowadzana jest stałoprądowo, a następnie stałonapięciowo w celu uzyskania pełnego naładowania akumulatora i odbudowania gęstości elektrolitu.
 7. Faza testowania - przeprowadzana jest w celu sprawdzenia, czy akumulator jest w pełni naładowany i sprawny. Test trwa 10 minut.
 8. Faza ładowania uzupełniającego - przeprowadzana jest stałonapięciowo, w celu maksymalizacji efektów ładowania. Przygotowuje akumulator do okresu przechowywania.
 9. Faza ładowania zachowawczego - przebiega automatycznie po zakończeniu ładowania. Stosowana jest w celu utrzymania przechowywanego akumulatora w gotowości do użycia. Zapobiega samorozładowaniu przechowywanego lub nieużywanego akumulatora. Nie wywołuje negatywnych skutków w postaci przeładowania baterii. Urządzenie doładowuje przechowywany akumulator, po czym wyłącza ładowanie i monitoruje stan akumulatora.

 

Programy automatycznego ładowania (tryb motocykl, tryb samochód):

 • Program ładowania akumulatorów żelowych GEL
 • Program ładowania akumulatorów AGM
 • Program ładownia akumulatorów Li-ion przeznaczonych do użytkowania w pojazdach wyposażonych w instalację 12V
 • Program ładowania akumulatorów z płynnym elektrolitem Ca/Ca

 

Rekomendowane pojemności ładowanych akumulatorów:

 • Tryb motocyklowy: ładowanie prądem 1,25A w fazie ładowania pełnego, przeznaczony jest dla akumulatorów 12V o pojemnościach od 5Ah.
 • Tryb samochodowy: ładowanie prądem 5A w fazie ładowania pełnego, przeznaczony jest dla akumulatorów 12V o pojemnościach od 20Ah do 100Ah. Ładownie akumulatorów o większych pojemnościach może wydłużyć czas ładowania.

 


Tester akumulatora umożliwia samodzielną ocenę stanu rozładowania akumulatora i podjęcie decyzji o konieczności jego ładowania. Działa bez podłączania do zasilania 230V. W trakcie realizacji programu ładowania diody w sekcji testera wskazują postęp procesu oraz aktualną fazę ładowania. Po podłączeniu do zasilania możliwe jest wybranie jednego z ośmiu dostępnych programów ładowania. Używając jednego przycisku należy wybrać program właściwy dla typu i pojemności ładowanego akumulatora. Ładowanie przebiega automatycznie pod kontrolą mikroprocesora. Zakończenie ładowania sygnalizowane jest zaświeceniem się diody LED w kolorze zielonym. Pozostawienie naładowanego akumulatora podłączonego do ładowarki podłączonej do zasilania po zakończeniu ładowania spowoduje włączenie fazy ładowania zachowawczego. W tej fazie mikroprocesor kontroluje stan akumulatora i w odpowiednim momencie doładuje akumulator w celu utrzymania w gotowości do użycia. Proces doładowania przebiega cyklicznie, w zależności od stanu ogniw.

Promowane artykuły

Reklama

Popularne

 

akumulatory

Strefaładowania.pl - Portal poświęcony tematyce ładowania akumulatorów. Na naszym portalu przedstawiamy artykuły, newsy i porady dotyczące ładowania akumulatorów oraz samych urządzeń do ładowania takich jak: ładowarki automatyczne, ładowarki Marine, ładowarki motocyklowe, ładowarki uniwersalne, ładowarki warsztatowe, ładowarki z Bluetooth, ładowarki odsiarczające oraz prostowniki, prostowniki automatyczne, prostowniki z rozruchem, prostowniki warsztatowe, tanie prostowniki. Na swoich stronach przedstawiamy urządzenia najlepszych producentów na rynku: CTEK, Victron Energy, NOCO , Bosch , DECA, Exide, FERVE, Keepower, Optimate, Telwin, Stef-pol, Yuasa, Banner, Ideal, Volt Polska, Schumacher, Mean-Well, EverActive, Panasonic, RECO.

Zapisz

Zapisz

Kontakt z Redakcją

Email.: info(at)akustrefa.pl

Tel.: 574 114 005

NIP PL6652807743