Ładowarka RECO TEST & CHARGE 5A
Wyróżniony

03 grudzień 2017
Autor 
Ładowarka RECI TEST & CHARGE 5A

Ładowarka RECI TEST & CHARGE 5A przeznaczona jest do użytku domowego. Umożliwia automatyczne, wielofazowe ładowanie akumulatorów żelowych, AGM, akumulatorów z ciekłym elektrolitem Ca/Ca oraz akumulatorów Li-ion stosowanych w pojazdach i przeznaczonych do pracy w instalacjach 12V (ładowanie do 14,4V). Wbudowany tester napięciowy pozwala ocenić stan rozładowania akumulatora kwasowo-ołowiowego i podjąć decyzję o konieczności jego ładowania. Ładowarka RECI TEST & CHARGE 5A ładuje akumulatory zarówno samochodowe jak i stosowane w motocyklach, skuterach, łodziach, kosiarkach itd. Doskonale sprawdza się w podtrzymywaniu stanu naładowania w akumulatorach używanych sezonowo. Urządzenie zostało zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce.

Ładowarka RECI TEST & CHARGE 5A - fazy ładowania

 1. Faza impulsowego ładowania naprawczego - inteligentne odsiarczanie impulsowe, załączane automatycznie w sytuacji, gdy wymaga tego stan akumulatora. Po odsiarczeniu automatycznie uruchamiany jest proces ładowania początkowego akumulatora.
 2. Faza ładowania początkowego - przeprowadzana prądem o obniżonym natężeniu, służy przygotowaniu akumulatora do bezpiecznego przyjęcia dużego prądu w fazie ładowania pełnego.
 3. Faza impulsów wzbudzających - przeprowadzana impulsami o maksymalnej mocy, służy pobudzeniu akumulatora do przyjęcia maksymalnego prądu ładowania.
 4. Faza ładowania pełnego - przeprowadzana jest maksymalnym prądem dla zadanego trybu pracy (motocykl 1,25A, samochód 5A), w celu szybkiego i bezpiecznego naładowania akumulatora.
 5. Faza ładowania wyrównawczego - przeprowadzana jest stałonapięciowo w celu wyrównania stopnia naładowania ogniw w akumulatorze. Przedłuża żywotność akumulatora.
 6. Faza ładowania końcowego - przeprowadzana jest stałoprądowo, a następnie stałonapięciowo w celu uzyskania pełnego naładowania akumulatora i odbudowania gęstości elektrolitu.
 7. Faza testowania - przeprowadzana jest w celu sprawdzenia, czy akumulator jest w pełni naładowany i sprawny. Test trwa 10 minut.
 8. Faza ładowania uzupełniającego - przeprowadzana jest stałonapięciowo, w celu maksymalizacji efektów ładowania. Przygotowuje akumulator do okresu przechowywania.
 9. Faza ładowania zachowawczego - przebiega automatycznie po zakończeniu ładowania. Stosowana jest w celu utrzymania przechowywanego akumulatora w gotowości do użycia. Zapobiega samorozładowaniu przechowywanego lub nieużywanego akumulatora. Nie wywołuje negatywnych skutków w postaci przeładowania baterii. Urządzenie doładowuje przechowywany akumulator, po czym wyłącza ładowanie i monitoruje stan akumulatora.

 

Programy automatycznego ładowania (tryb motocykl, tryb samochód):

 • Program ładowania akumulatorów żelowych GEL
 • Program ładowania akumulatorów AGM
 • Program ładownia akumulatorów Li-ion przeznaczonych do użytkowania w pojazdach wyposażonych w instalację 12V
 • Program ładowania akumulatorów z płynnym elektrolitem Ca/Ca

 

Rekomendowane pojemności ładowanych akumulatorów:

 • Tryb motocyklowy: ładowanie prądem 1,25A w fazie ładowania pełnego, przeznaczony jest dla akumulatorów 12V o pojemnościach od 5Ah.
 • Tryb samochodowy: ładowanie prądem 5A w fazie ładowania pełnego, przeznaczony jest dla akumulatorów 12V o pojemnościach od 20Ah do 100Ah. Ładownie akumulatorów o większych pojemnościach może wydłużyć czas ładowania.

 


Tester akumulatora umożliwia samodzielną ocenę stanu rozładowania akumulatora i podjęcie decyzji o konieczności jego ładowania. Działa bez podłączania do zasilania 230V. W trakcie realizacji programu ładowania diody w sekcji testera wskazują postęp procesu oraz aktualną fazę ładowania. Po podłączeniu do zasilania możliwe jest wybranie jednego z ośmiu dostępnych programów ładowania. Używając jednego przycisku należy wybrać program właściwy dla typu i pojemności ładowanego akumulatora. Ładowanie przebiega automatycznie pod kontrolą mikroprocesora. Zakończenie ładowania sygnalizowane jest zaświeceniem się diody LED w kolorze zielonym. Pozostawienie naładowanego akumulatora podłączonego do ładowarki podłączonej do zasilania po zakończeniu ładowania spowoduje włączenie fazy ładowania zachowawczego. W tej fazie mikroprocesor kontroluje stan akumulatora i w odpowiednim momencie doładuje akumulator w celu utrzymania w gotowości do użycia. Proces doładowania przebiega cyklicznie, w zależności od stanu ogniw.

3 Komentarze 470 Wyświetleń
Przemysław Juszczak

Założyciel kilku portali branżowych w tym m.in. akustrefa.pl, strefaładowania.pl, prostowniki-akumulatory.pl, dostawcyprądu.pl.

W branży akumulatorowej od 2008r., prywatnie zapalony rowerzysta.

Artykuły powiązane

 • Jaki prostownik do akumulatora 100Ah?

  W życiu każdego kierowcy trafia się taki dzień, że nasz samochód odmawia posłuszeństwa powodów może być kilka: zostawione włączone światła, radio, pokonywanie krótkich odcinków samochodem i w efekcie niedoładowanie i problem. Nie zawsze brak reakcji po przekręceniu kluczyka w stacyjce oznacza zakup nowego akumulatora. Czasem wystarczy go po prostu doładować. Jaki wybrać prostownik do akumulatora 100Ah?

 • Jaki prostownik do akumulatora 95Ah?

  W życiu każdego kierowcy trafia się taki dzień, że nasz samochód odmawia posłuszeństwa powodów może być kilka: zostawione włączone światła, radio, pokonywanie krótkich odcinków samochodem i w efekcie niedoładowanie i problem. Nie zawsze brak reakcji po przekręceniu kluczyka w stacyjce oznacza zakup nowego akumulatora. Czasem wystarczy go po prostu doładować. Jaki wybrać prostownik do akumulatora 95Ah?

 • Jaki prostownik do akumulatora 90Ah?

  W życiu każdego kierowcy trafia się taki dzień, że nasz samochód odmawia posłuszeństwa powodów może być kilka: zostawione włączone światła, radio, pokonywanie krótkich odcinków samochodem i w efekcie niedoładowanie i problem. Nie zawsze brak reakcji po przekręceniu kluczyka w stacyjce oznacza zakup nowego akumulatora. Czasem wystarczy go po prostu doładować. Jaki wybrać prostownik do akumulatora 90Ah?

 • Jaki prostownik do akumulatora 85Ah?

  W życiu każdego kierowcy trafia się taki dzień, że nasz samochód odmawia posłuszeństwa powodów może być kilka: zostawione włączone światła, radio, pokonywanie krótkich odcinków samochodem i w efekcie niedoładowanie i problem. Nie zawsze brak reakcji po przekręceniu kluczyka w stacyjce oznacza zakup nowego akumulatora. Czasem wystarczy go po prostu doładować. Jaki wybrać prostownik do akumulatora 85Ah?

 • Jaki prostownik do akumulatora 80Ah?

  W życiu każdego kierowcy trafia się taki dzień, że nasz samochód odmawia posłuszeństwa powodów może być kilka: zostawione włączone światła, radio, pokonywanie krótkich odcinków samochodem i w efekcie niedoładowanie i problem. Nie zawsze brak reakcji po przekręceniu kluczyka w stacyjce oznacza zakup nowego akumulatora. Czasem wystarczy go po prostu doładować. Jaki wybrać prostownik do akumulatora 80Ah?

Zostaw swój komentarz

Komentarze

 • Anna Anna niedziela, 03 grudzień 2017

  Świetny artykuł, bardzo przydatny sprzęt ;)

 • Malina Malina niedziela, 03 grudzień 2017

  Świetny sprzęt! Prosty w obsłudze, a co najważniejsze- poręczny!

 • Angelika L Angelika L niedziela, 03 grudzień 2017

  Bardzo fajna ładowarka, mała zgrabna i wielofunkcyjna - takich sprzętów brakuje w większości polskich domów. A mimo że zima mocna jeszcze nie uderzyła warto pamiętać o stanie naładowania akumulatora :)

Promowane artykuły

Najlepiej oceniane

 • Katalog - CTEK 2016
  • piątek, 22 wrzesień 2017

  Szukasz profesjonalnej ładowarki do akumulatorów różnego typu? Sprawdź ofertę firmy CTEK, znanej i cenionej na całym świecie.

  Tags: Katalog CTEK
  Odsłony: 321
 • Co zrobić gdy akumulator się rozładuje?
  • sobota, 10 styczeń 2015

  Co wtedy? Powszechnie wiadomo, że lepiej nie dopuszczać do takich sytuacji, jeśli jednak nam się przytrafi, zawsze możemy "pożyczyć" prąd z innego akumulatora przy pomocy kabli rozruchowych. Jednak zanim przystąpimy do działania, musimy się upewnić czy znajdujący się w naszym akumulatorze elektrolit nie zmarzł. Jeśli tak się stało nie pozostanie nam nic innego jak tylko udanie się do sklepu po nowy akumulator. Jeżeli jednak nie doszło do aż tak drastycznej sytuacji bez problemu możemy przystąpić do "reanimacji" samochodu, pamiętając uprzednio o odpowiednim podłączeniu przewodów.

  Odsłony: 348 Czytaj więcej
 • Kiedy wiadomo, że akumulator jest do wymiany?
  • wtorek, 30 styczeń 2018

  Kiedy wiadomo, że akumulator jest do wymiany? Prawdziwy kierowca przed zapowiadaną corocznie zimą stulecia powinien zadać sobie 3 najważniejsze pytania:  

  Odsłony: 274 Czytaj więcej
 • Ładowarka CTEK vs.Inne ładowarki
  • sobota, 10 styczeń 2015

  CTEK, to najlepszy w Europie model ładowarki do akumulatorów, trzykrotny laureat nagrody "Best in Test, używany przez najważniejsze firmy motoryzacyjne, jako podstawowy model ładowarki stosowanej w ich pojazdach. Ładowarki CTEK są zalecane do wszystkich rodzajów akumulatorów kwasowo-ołowiowych, w tym elektrolitowych, bezobsługowych, żelowych, wapniowo-wapniowych oraz AGM.

  Odsłony: 541 Czytaj więcej

Popularne

 • Ładowanie akumulatora. Jaki prostownik kupić?
  • sobota, 10 styczeń 2015

  Naładowany i sprawny akumulator to podstawa każdego samochodu, bez sprawnego akumulator rozruch silnika staje się praktycznie niemożliwy. A co jeśli akumulator został rozładowany i wymaga ponownego naładowania?

  Odsłony: 2648 Czytaj więcej
 • NOCO GB150 GENIUS BOOST SPORT JUMP STARTER
  • czwartek, 09 listopad 2017

  NOCO GENIUS BOOSTSPORT JUMP STARTER to super bezpieczne kompaktowe urządzenie o potężnej mocy przeznaczone do rozruchu samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli i łodzi, silników benzynowych oraz wysokoprężnych. Wszystkie jump starter’y NOCO Genius Boost posiadają opatentowaną technologię bezpieczeństwa, która zapobiega iskrzeniu oraz zabezpiecza przed odwrotną polaryzacją, dzięki czemu są bezpieczne oraz…

  Odsłony: 2537 Czytaj więcej
 • Ładowarka Bosch C7 utrzymuje akumulator w doskonałej kondycji.
  • czwartek, 09 listopad 2017

  Ładowarka Bosch C7 - Do dużych motocykli, kamperów i samochodów dostawczych: wydajne ładowanie przy pomocy C7. Ładowarka akumulatorowa C7 firmy Bosch umożliwia bezproblemowe i szybkie naładowanie intensywnie eksploatowanych akumulatorów w samochodach dostawczych i kamperach. Ładowarka Bosch C7 to doskonały wybór także dla tych, którzy dzięki funkcji ładowania podtrzymującego chcą utrzymać…

  Odsłony: 2398 Czytaj więcej
 • Ładowarka CT5 START/STOP
  • piątek, 22 wrzesień 2017

  Ładowarka CT5 START/STOP akumulatorów z funkcją konserwacji START/STOP została specjalnie zaprojektowana w celu zapewnienia bezpieczeństwa i łatwości ładowania dla pojazdów wyposażonych w technologię Start/Stop nowej generacji. Nie występują tutaj przyciski, które trzeba naciskać ani ustawienia wymagające wyboru. Ta łatwa w obsłudze, inteligentna ładowarka stanowi doskonałe rozwiązanie dla zapewnienia najwyższego poziomu…

  Odsłony: 2345 Czytaj więcej

Video YouTube

 

akumulatory

Strefaładowania.pl - Portal poświęcony tematyce ładowania akumulatorów. Na naszym portalu przedstawiamy artykuły, newsy i porady dotyczące ładowania akumulatorów oraz samych urządzeń do ładowania takich jak: ładowarki automatyczne, ładowarki Marine, ładowarki motocyklowe, ładowarki uniwersalne, ładowarki warsztatowe, ładowarki z Bluetooth, ładowarki odsiarczające oraz prostowniki, prostowniki automatyczne, prostowniki z rozruchem, prostowniki warsztatowe, tanie prostowniki. Na swoich stronach przedstawiamy urządzenia najlepszych producentów na rynku: CTEK, Victron Energy, NOCO , Bosch , DECA, Exide, FERVE, Keepower, Optimate, Telwin, Stef-pol, Yuasa, Banner, Ideal, Volt Polska, Schumacher, Mean-Well, EverActive, Panasonic, RECO.

Zapisz

Zapisz

Redakcja

Biuro czynne PN-PT: 8.00-16.00
Tel. +48 574 114 005
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 6652807743, REGON: 302152213