fbpx

Ferve

05 listopad 2017
Autor 
ferve

Historia firmy FERVE zaczyna się w 1925 roku kiedy ojciec obecnego właściciela firmy Juan Ferret Carbonell otworzył firmę Ferret Electrical Workshops. Firma ta oferowała naprawy pojazdów, silników elektrycznych, modelu T Ford – jednego z najpopularniejszych i najchętniech kupowanych aut tamtych czasów. Firma promowała również akumulatory samochodowe marki Willad (z USA) oraz Dinin (z Francji). Na początku lat czterdziestych firma rozpoczęła sprzedaż własnych akumulatorów samochodowych, które zapoczątkowały markę FERVE – nazwa firmy wzięła się od nazwiska założyciela i miasta, w którym się urodził: FER od Ferret i VE od Vendrell. 1956 Ograniczona ilość materiałów na rynku w tamtych czasach zmuszała do użycia wyobraźni.

Z powodu braku miedzianych elementów (miedź odzyskiwana była poprzez wypalanie), Bienvenido Ferret skonstruował maszynę pokrywającą miedziane przewody dwoma warstwami bawełny, które umożliwiały ponowne wykorzystanie tych elementów. Rozwój oryginalnego sprzętu stawał się coraz ważniejszy i wkrótce stał się konieczny , aby dalej rozwijać firmę. Tak, więc w 1956 roku Juan Ferret przeniósł się do Carrer Santa Anna w samym sercu historycznego centrum El Vendrell, które było wyłącznie przeznaczone do masowej producji cewek indukcyjnych dla Hiszpańskich oraz zagranicznych pojazdów, zaworów elektromagnetycznych, regulatorów napięcia, desek rozdzielczych dla samochodów i motocykli. Dzisiaj biznesem Ferret Electrical Workshop kieruje Bienvenido Ferret (najstarszy syn José Ferret Carbonella), w tym dwoma sklepami z akcesoriami samochodowymi oraz z częściami zamiennymi pod marką Telfer znajdujących się w El Vendrell i Tarragonie.

Ekspansja Dnia 18 kwietnia 1956 Juan Ferret przejął stery zarządzania frimą FERVE co zapoczątkowało rozwój i rozrost firmy w innych krajach. Podczas gdy firma prowadziła działalność w swoim ojczystym kraju oraz za jej granicami, nie przestawała rejestrować nowych patentów oraz udoskonalać swoich wcześniejszych wynalazków. Zakres oferowanych produktów zaspokaja dużą część popytu rynku w sektorze: normalnych oraz szybkich ładowarek, ładowarek automatycznych, sprzętu do testowania, mini testerów oraz testerów do akumulatorów, testerów do lamp oraz świetlnych testerów bezpieczeństwa, voltomierzy, amperomierzy, przewodów rozruchowych, sprzętu do czyszczenia czopów i zacisków oraz niekapiących automatycznych wypełniaczy. 1962-1970 Ze względu na szybki rozwój i coraz większą liczbę zamówień firma wkrótce musiała zorganizować więcej miejsca na montaże oraz linie produkcyjne. W 1962 FERVE nabyła lolak obejmujący 3 piętra w Carrer Nou i w 1969 roku złożony został pod fabryką kamień węgielny. W 1970 roku FERVE mogła w końcu przenieść się do fabryki w Carrer. W sektorze dostaw blach, firma Fermsa zlokalizowana w regionie Vallbona d’Anoia (Barcelona) skutecznie zaopatruje FERVER w wysokiej jakości metalowe elementy.

FERVE dzisiaj Siedziba główna oraz fabryka FERVE obejmuje obszar 5000 m2 w dwupiętrowym budynku. W skład budynku wchodzą: recepcja, biura, biuro zarządu, laboratorium badawcze oraz projektowe, linie produkcyjne oraz magazyny. Procesy produkcyjne są dokładnie monitorowane od przyjęcia surowców poprzez produkcję, pakowanie, wysyłkę towarów oraz kontrolę stanów magazynowych. Każdy aspekt tego systemu jest starannie monitorowany w celu zapewnienia najwyższej jakości produktów i ich skutecznej dystrybucji. Od marca 1999 roku, jakość FERVE została oznaczona certyfikatem ISO 9001. FERVE posiada rozbudowaną sieć przedstawicieli i długą listę klientów z prawie stu krajów. Firma osiągnęła solidną reputację w branży motoryzacyjnej, jest to rodzaj dumy, który powinien zachęcać nas do coraz większych starań w naszej pracy.

Założyciel kilku portali branżowych w tym m.in. akustrefa.pl, strefaładowania.pl, prostowniki-akumulatory.pl, dostawcypradu.pl.

W branży akumulatorowej od 2008r., prywatnie zapalony rowerzysta.

Zostaw swój komentarz

Promowane artykuły

Popularne

 • Ładowanie akumulatora. Jaki prostownik kupić?
  • sobota, 10 styczeń 2015

  Naładowany i sprawny akumulator to podstawa każdego samochodu, bez sprawnego akumulator rozruch silnika staje się praktycznie niemożliwy. A co jeśli akumulator został rozładowany i wymaga ponownego naładowania?

  Czytaj więcej
 • Noco GB40 Genius Boostsport Jump Starter
  • czwartek, 09 listopad 2017

  NOCO GENIUS BOOSTSPORT JUMP STARTER to super bezpieczne kompaktowe urządzenie o potężnej mocy przeznaczone do rozruchu samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli i łodzi, silników benzynowych oraz wysokoprężnych. Wszystkie jump starter’y NOCO Genius Boost posiadają opatentowaną technologię bezpieczeństwa, która zapobiega iskrzeniu oraz zabezpiecza przed odwrotną polaryzacją, dzięki czemu są bezpieczne oraz…

  Czytaj więcej
 • Noco GB150 Genius Boostsport Jump Starter
  • czwartek, 09 listopad 2017

  NOCO GENIUS BOOSTSPORT JUMP STARTER to super bezpieczne kompaktowe urządzenie o potężnej mocy przeznaczone do rozruchu samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli i łodzi, silników benzynowych oraz wysokoprężnych. Wszystkie jump starter’y NOCO Genius Boost posiadają opatentowaną technologię bezpieczeństwa, która zapobiega iskrzeniu oraz zabezpiecza przed odwrotną polaryzacją, dzięki czemu są bezpieczne oraz…

  Czytaj więcej
 • Ładowarka CT5 START/STOP
  • piątek, 22 wrzesień 2017

  Ładowarka CT5 START/STOP akumulatorów z funkcją konserwacji START/STOP została specjalnie zaprojektowana w celu zapewnienia bezpieczeństwa i łatwości ładowania dla pojazdów wyposażonych w technologię Start/Stop nowej generacji. Nie występują tutaj przyciski, które trzeba naciskać ani ustawienia wymagające wyboru. Ta łatwa w obsłudze, inteligentna ładowarka stanowi doskonałe rozwiązanie dla zapewnienia najwyższego poziomu…

  Czytaj więcej

 

akumulatory

Strefaładowania.pl - Portal poświęcony tematyce ładowania akumulatorów. Na naszym portalu przedstawiamy artykuły, newsy i porady dotyczące ładowania akumulatorów oraz samych urządzeń do ładowania takich jak: ładowarki automatyczne, ładowarki Marine, ładowarki motocyklowe, ładowarki uniwersalne, ładowarki warsztatowe, ładowarki z Bluetooth, ładowarki odsiarczające oraz prostowniki, prostowniki automatyczne, prostowniki z rozruchem, prostowniki warsztatowe, tanie prostowniki. Na swoich stronach przedstawiamy urządzenia najlepszych producentów na rynku: CTEK, Victron Energy, NOCO , Bosch , DECA, Exide, FERVE, Keepower, Optimate, Telwin, Stef-pol, Yuasa, Banner, Ideal, Volt Polska, Schumacher, Mean-Well, EverActive, Panasonic, RECO.

Zapisz

Zapisz

Kontakt

Sklep stacjonarny
ul. Łozowa 90/94
61-443 Poznań
+48 690 940 134
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia
Pn.-Pt. 8:30-19:00
Sobota 9:00-14:00
Niedziela 9:00-14:00

Jak do nas dojechać?