Ferve

05 listopad 2017
Autor 
ferve

Historia firmy FERVE zaczyna się w 1925 roku kiedy ojciec obecnego właściciela firmy Juan Ferret Carbonell otworzył firmę Ferret Electrical Workshops. Firma ta oferowała naprawy pojazdów, silników elektrycznych, modelu T Ford – jednego z najpopularniejszych i najchętniech kupowanych aut tamtych czasów. Firma promowała również akumulatory samochodowe marki Willad (z USA) oraz Dinin (z Francji). Na początku lat czterdziestych firma rozpoczęła sprzedaż własnych akumulatorów samochodowych, które zapoczątkowały markę FERVE – nazwa firmy wzięła się od nazwiska założyciela i miasta, w którym się urodził: FER od Ferret i VE od Vendrell. 1956 Ograniczona ilość materiałów na rynku w tamtych czasach zmuszała do użycia wyobraźni.

Z powodu braku miedzianych elementów (miedź odzyskiwana była poprzez wypalanie), Bienvenido Ferret skonstruował maszynę pokrywającą miedziane przewody dwoma warstwami bawełny, które umożliwiały ponowne wykorzystanie tych elementów. Rozwój oryginalnego sprzętu stawał się coraz ważniejszy i wkrótce stał się konieczny , aby dalej rozwijać firmę. Tak, więc w 1956 roku Juan Ferret przeniósł się do Carrer Santa Anna w samym sercu historycznego centrum El Vendrell, które było wyłącznie przeznaczone do masowej producji cewek indukcyjnych dla Hiszpańskich oraz zagranicznych pojazdów, zaworów elektromagnetycznych, regulatorów napięcia, desek rozdzielczych dla samochodów i motocykli. Dzisiaj biznesem Ferret Electrical Workshop kieruje Bienvenido Ferret (najstarszy syn José Ferret Carbonella), w tym dwoma sklepami z akcesoriami samochodowymi oraz z częściami zamiennymi pod marką Telfer znajdujących się w El Vendrell i Tarragonie.

Ekspansja Dnia 18 kwietnia 1956 Juan Ferret przejął stery zarządzania frimą FERVE co zapoczątkowało rozwój i rozrost firmy w innych krajach. Podczas gdy firma prowadziła działalność w swoim ojczystym kraju oraz za jej granicami, nie przestawała rejestrować nowych patentów oraz udoskonalać swoich wcześniejszych wynalazków. Zakres oferowanych produktów zaspokaja dużą część popytu rynku w sektorze: normalnych oraz szybkich ładowarek, ładowarek automatycznych, sprzętu do testowania, mini testerów oraz testerów do akumulatorów, testerów do lamp oraz świetlnych testerów bezpieczeństwa, voltomierzy, amperomierzy, przewodów rozruchowych, sprzętu do czyszczenia czopów i zacisków oraz niekapiących automatycznych wypełniaczy. 1962-1970 Ze względu na szybki rozwój i coraz większą liczbę zamówień firma wkrótce musiała zorganizować więcej miejsca na montaże oraz linie produkcyjne. W 1962 FERVE nabyła lolak obejmujący 3 piętra w Carrer Nou i w 1969 roku złożony został pod fabryką kamień węgielny. W 1970 roku FERVE mogła w końcu przenieść się do fabryki w Carrer. W sektorze dostaw blach, firma Fermsa zlokalizowana w regionie Vallbona d’Anoia (Barcelona) skutecznie zaopatruje FERVER w wysokiej jakości metalowe elementy.

FERVE dzisiaj Siedziba główna oraz fabryka FERVE obejmuje obszar 5000 m2 w dwupiętrowym budynku. W skład budynku wchodzą: recepcja, biura, biuro zarządu, laboratorium badawcze oraz projektowe, linie produkcyjne oraz magazyny. Procesy produkcyjne są dokładnie monitorowane od przyjęcia surowców poprzez produkcję, pakowanie, wysyłkę towarów oraz kontrolę stanów magazynowych. Każdy aspekt tego systemu jest starannie monitorowany w celu zapewnienia najwyższej jakości produktów i ich skutecznej dystrybucji. Od marca 1999 roku, jakość FERVE została oznaczona certyfikatem ISO 9001. FERVE posiada rozbudowaną sieć przedstawicieli i długą listę klientów z prawie stu krajów. Firma osiągnęła solidną reputację w branży motoryzacyjnej, jest to rodzaj dumy, który powinien zachęcać nas do coraz większych starań w naszej pracy.

Napisz komentarz 371 Wyświetleń
Przemysław Juszczak

Założyciel kilku portali branżowych w tym m.in. akustrefa.pl, strefaładowania.pl, prostowniki-akumulatory.pl, dostawcyprądu.pl.

W branży akumulatorowej od 2008r., prywatnie zapalony rowerzysta.

Zostaw swój komentarz

Promowane artykuły

Najlepiej oceniane

 • Katalog - CTEK 2016
  • piątek, 22 wrzesień 2017

  Szukasz profesjonalnej ładowarki do akumulatorów różnego typu? Sprawdź ofertę firmy CTEK, znanej i cenionej na całym świecie.

  Tags: Katalog CTEK
  Odsłony: 322
 • Co zrobić gdy akumulator się rozładuje?
  • sobota, 10 styczeń 2015

  Co wtedy? Powszechnie wiadomo, że lepiej nie dopuszczać do takich sytuacji, jeśli jednak nam się przytrafi, zawsze możemy "pożyczyć" prąd z innego akumulatora przy pomocy kabli rozruchowych. Jednak zanim przystąpimy do działania, musimy się upewnić czy znajdujący się w naszym akumulatorze elektrolit nie zmarzł. Jeśli tak się stało nie pozostanie nam nic innego jak tylko udanie się do sklepu po nowy akumulator. Jeżeli jednak nie doszło do aż tak drastycznej sytuacji bez problemu możemy przystąpić do "reanimacji" samochodu, pamiętając uprzednio o odpowiednim podłączeniu przewodów.

  Odsłony: 348 Czytaj więcej
 • Kiedy wiadomo, że akumulator jest do wymiany?
  • wtorek, 30 styczeń 2018

  Kiedy wiadomo, że akumulator jest do wymiany? Prawdziwy kierowca przed zapowiadaną corocznie zimą stulecia powinien zadać sobie 3 najważniejsze pytania:  

  Odsłony: 275 Czytaj więcej
 • Ładowarka CTEK vs.Inne ładowarki
  • sobota, 10 styczeń 2015

  CTEK, to najlepszy w Europie model ładowarki do akumulatorów, trzykrotny laureat nagrody "Best in Test, używany przez najważniejsze firmy motoryzacyjne, jako podstawowy model ładowarki stosowanej w ich pojazdach. Ładowarki CTEK są zalecane do wszystkich rodzajów akumulatorów kwasowo-ołowiowych, w tym elektrolitowych, bezobsługowych, żelowych, wapniowo-wapniowych oraz AGM.

  Odsłony: 541 Czytaj więcej

Popularne

 • Ładowanie akumulatora. Jaki prostownik kupić?
  • sobota, 10 styczeń 2015

  Naładowany i sprawny akumulator to podstawa każdego samochodu, bez sprawnego akumulator rozruch silnika staje się praktycznie niemożliwy. A co jeśli akumulator został rozładowany i wymaga ponownego naładowania?

  Odsłony: 2648 Czytaj więcej
 • NOCO GB150 GENIUS BOOST SPORT JUMP STARTER
  • czwartek, 09 listopad 2017

  NOCO GENIUS BOOSTSPORT JUMP STARTER to super bezpieczne kompaktowe urządzenie o potężnej mocy przeznaczone do rozruchu samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli i łodzi, silników benzynowych oraz wysokoprężnych. Wszystkie jump starter’y NOCO Genius Boost posiadają opatentowaną technologię bezpieczeństwa, która zapobiega iskrzeniu oraz zabezpiecza przed odwrotną polaryzacją, dzięki czemu są bezpieczne oraz…

  Odsłony: 2537 Czytaj więcej
 • Ładowarka Bosch C7 utrzymuje akumulator w doskonałej kondycji.
  • czwartek, 09 listopad 2017

  Ładowarka Bosch C7 - Do dużych motocykli, kamperów i samochodów dostawczych: wydajne ładowanie przy pomocy C7. Ładowarka akumulatorowa C7 firmy Bosch umożliwia bezproblemowe i szybkie naładowanie intensywnie eksploatowanych akumulatorów w samochodach dostawczych i kamperach. Ładowarka Bosch C7 to doskonały wybór także dla tych, którzy dzięki funkcji ładowania podtrzymującego chcą utrzymać…

  Odsłony: 2399 Czytaj więcej
 • Ładowarka CT5 START/STOP
  • piątek, 22 wrzesień 2017

  Ładowarka CT5 START/STOP akumulatorów z funkcją konserwacji START/STOP została specjalnie zaprojektowana w celu zapewnienia bezpieczeństwa i łatwości ładowania dla pojazdów wyposażonych w technologię Start/Stop nowej generacji. Nie występują tutaj przyciski, które trzeba naciskać ani ustawienia wymagające wyboru. Ta łatwa w obsłudze, inteligentna ładowarka stanowi doskonałe rozwiązanie dla zapewnienia najwyższego poziomu…

  Odsłony: 2345 Czytaj więcej

Video YouTube

 

akumulatory

Strefaładowania.pl - Portal poświęcony tematyce ładowania akumulatorów. Na naszym portalu przedstawiamy artykuły, newsy i porady dotyczące ładowania akumulatorów oraz samych urządzeń do ładowania takich jak: ładowarki automatyczne, ładowarki Marine, ładowarki motocyklowe, ładowarki uniwersalne, ładowarki warsztatowe, ładowarki z Bluetooth, ładowarki odsiarczające oraz prostowniki, prostowniki automatyczne, prostowniki z rozruchem, prostowniki warsztatowe, tanie prostowniki. Na swoich stronach przedstawiamy urządzenia najlepszych producentów na rynku: CTEK, Victron Energy, NOCO , Bosch , DECA, Exide, FERVE, Keepower, Optimate, Telwin, Stef-pol, Yuasa, Banner, Ideal, Volt Polska, Schumacher, Mean-Well, EverActive, Panasonic, RECO.

Zapisz

Zapisz

Redakcja

Biuro czynne PN-PT: 8.00-16.00
Tel. +48 574 114 005
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 6652807743, REGON: 302152213