fbpx

Jak zadbać o akumulator w zimie? Sprawdź nasze wskazówki i dowiedz się, gdzie kupić nową baterię, by zaoszczędzić

13 luty 2023
Autor 
#Materiałsponsorowany

Akumulator jest jednym z elementów samochodu, bez których pojazd nie może działać. Jego rozładowanie może zaskoczyć nas w najmniej spodziewanym momencie i unieruchomić samochód. Jak dbać o akumulator w sezonie zimowym, gdy jest on narażony na niskie temperatury, w jaki sposób postępować z baterią, by obeszło się bez jej wymiany oraz gdzie kupić akumulator, gdy dojdzie do jego uszkodzenia? Podpowiadamy.

Jak zadbać o baterię, aby nie dopuścić do wymiany akumulatora?

Okres zimowy to czas, gdy na zewnątrz mamy do czynienia z niskimi temperaturami, które nie sprzyjają żywotności baterii samochodowej. Jeśli jesteśmy świadomi, że nasz akumulator ma już swoje lata, a jego sprawność jest wątpliwa, musimy liczyć się z tym, że możemy mieć problemy z odpaleniem auta i nie unikniemy niebezpiecznych sytuacji.

Co wpływa na żywotność baterii samochodowej oraz jak postępować z nią, by służyła nam jak najdłużej? Przede wszystkim powinniśmy regularnie sprawdzać stan naszego akumulatora. Jego kontrolę możemy wykonać samodzielnie bądź zlecić taką usługę w warsztacie samochodowym. Powinniśmy też regularnie czyścić obudowę oraz bieguny akumulatora, co może zapobiec wyładowaniom elektrycznym. Co jakiś czas, a szczególnie gdy zbliża się zima, powinniśmy skontrolować poziom elektrolitu w akumulatorze, a w razie potrzeby uzupełnić braki wodą destylowaną oraz naładować akumulator. Stan baterii zależy też od tego, czy i w jaki sposób korzystamy z wyposażenia wykorzystującego prąd, do którego zalicza się podgrzewanie foteli, ogrzewanie tylnej szyby, system audio oraz dmuchawa. Ma to duże znaczenie szczególnie jeśli pojazd stoi w miejscu.

Aby bateria samochodowa miała szanse dobrze się naładować, konieczne jest poruszanie się po dłuższych odcinkach. Jazda na krótkich dystansach sprawi, że akumulator nie zdąży się naładować, co zwiększa ryzyko awarii. Jeżeli wiemy, że nasza bateria nie jest w najlepszym stanie, warto zaopatrzyć się w kable rozruchowe i brać je w każdą trasę, w jaką się udajemy.

Co zrobić, gdy akumulator odmówi posłuszeństwa? Kup nową baterię

Każdy akumulator ma określoną żywotność, a nawet największa troska o baterię nie uchroni nas przed koniecznością wymienienia akumulatora na nowy. Jeśli nasza bateria nie spełnia swojej funkcji, a samochód za każdym razem musimy uruchamiać dzięki kablom rozruchowym, należy kupić nowy akumulator. Wysokiej jakości baterie samochodowe można znaleźć między innymi pod adresem: https://www.ucando.pl/k/akumulatory/U1301

Choć wiele osób ma pewne opory przed kupowaniem części samochodowych w internecie, coraz więcej Polaków wybiera taką formę dokonywania zakupu ze względu na oszczędność czasu, duży wybór produktów, dostawę pod drzwi i niższe ceny, niż w tradycyjnych sklepach motoryzacyjnych. Warto wiedzieć, że przed dokonaniem zakupu należy zapoznać się z opiniami użytkowników na temat baterii samochodowej, którą chcemy kupić, ale i sklepu, gdzie chcemy dokonać transakcji. Do miejsc, które cieszą się nieposzlakowaną opinią wśród kupujących, należy sklep motoryzacyjny Ucando.pl, gdzie możemy kupić akumulatory samochodowe dostosowane do różnych marek pojazdów i cieszące się długą żywotnością.

Promowane artykuły

Reklama

Popularne

 

akumulatory

Strefaładowania.pl - Portal poświęcony tematyce ładowania akumulatorów. Na naszym portalu przedstawiamy artykuły, newsy i porady dotyczące ładowania akumulatorów oraz samych urządzeń do ładowania takich jak: ładowarki automatyczne, ładowarki Marine, ładowarki motocyklowe, ładowarki uniwersalne, ładowarki warsztatowe, ładowarki z Bluetooth, ładowarki odsiarczające oraz prostowniki, prostowniki automatyczne, prostowniki z rozruchem, prostowniki warsztatowe, tanie prostowniki. Na swoich stronach przedstawiamy urządzenia najlepszych producentów na rynku: CTEK, Victron Energy, NOCO , Bosch , DECA, Exide, FERVE, Keepower, Optimate, Telwin, Stef-pol, Yuasa, Banner, Ideal, Volt Polska, Schumacher, Mean-Well, EverActive, Panasonic, RECO.

Zapisz

Zapisz

Kontakt z Redakcją

Email.: info(at)akustrefa.pl

Tel.: 574 114 005

NIP PL6652807743