fbpx

Części samochodowe ze złomowiska – czy warto?

15 listopad 2022
Autor 
Części samochodowe ze złomowiska

Zakup oryginalnych komponentów samochodowych może być bardzo kosztowny. Z tego względu często wybiera się zamienniki, a także elementy ze stacji demontażu pojazdów. Czy warto kupować części ze złomu?

Dlaczego części samochodowe ze złomu to dobry wybór?

Choć oryginalne części prosto od producenta lub wysokiej jakości zamienniki będą niemal zawsze oferować najlepsze efekty przeprowadzonych napraw, zakup takich produktów wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Kierowcy często szukają oszczędności właśnie na tym polu – na jakie rozwiązania warto postawić? Dobrym pomysłem może być na przykład auto złom: części ze złomowiska wciąż mogą być w bardzo dobrym stanie, który pozwala na bezproblemową dalszą eksploatację.

Wiele osób obawia się jednak kupowania części ze złomu ze względu na przeświadczenie, że do stacji demontażu pojazdów (SDP) trafiają wyłącznie kompletnie zniszczone samochody. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej – w takich miejscach można znaleźć również komponenty z pojazdów, przy których ubezpieczyciele orzekli całkowitą szkodę ze względu na zbyt duże koszty naprawy. W efekcie zdarza się, że w SDP dostępne są w pełni sprawne części lub kompletne podzespoły, które następnie trafiają na sprzedaż. Co istotne, są one znacznie tańsze od nowych, oryginalnych komponentów. Jednocześnie można liczyć na znacznie wyższą jakość niż w przypadku niesprawdzonych zamienników. Warto jednak mieć na uwadze, że nie zawsze będziemy w stanie znaleźć dokładnie te podzespoły, których potrzebujemy.

Jakie części można najczęściej znaleźć na złomie?

Choć nie każdą część samochodową można znaleźć na złomie, wybór może być zaskakująco szeroki. Decydując się na zakup komponentów bezpośrednio z tego źródła, warto sprawdzić je wraz z mechanikiem, który będzie w stanie określić, czy dany egzemplarz nadaje się do dalszej eksploatacji. Można jednak postawić także na zakup ze sklepów online, które oferują takie części – jednym z nich jest Autoparts24. W tym przypadku możemy mieć pewność, że dany produkt został już sprawdzony.

W przypadku produktów ze złomu można znaleźć najczęściej zewnętrzne elementy pojazdu – na przykład lusterka, felgi, zderzaki, błotniki oraz reflektory. Do tego dochodzą także inne podzespoły stosowane w różnych układach samochodu. Należy pamiętać, że szczególnie w przypadku części wpływających na bezpieczeństwo na drodze istotne będzie dokładne sprawdzenie stanu kupowanego produktu.

Promowane artykuły

Reklama

Popularne

 

akumulatory

Strefaładowania.pl - Portal poświęcony tematyce ładowania akumulatorów. Na naszym portalu przedstawiamy artykuły, newsy i porady dotyczące ładowania akumulatorów oraz samych urządzeń do ładowania takich jak: ładowarki automatyczne, ładowarki Marine, ładowarki motocyklowe, ładowarki uniwersalne, ładowarki warsztatowe, ładowarki z Bluetooth, ładowarki odsiarczające oraz prostowniki, prostowniki automatyczne, prostowniki z rozruchem, prostowniki warsztatowe, tanie prostowniki. Na swoich stronach przedstawiamy urządzenia najlepszych producentów na rynku: CTEK, Victron Energy, NOCO , Bosch , DECA, Exide, FERVE, Keepower, Optimate, Telwin, Stef-pol, Yuasa, Banner, Ideal, Volt Polska, Schumacher, Mean-Well, EverActive, Panasonic, RECO.

Zapisz

Zapisz

Kontakt z Redakcją

Email.: info(at)akustrefa.pl

Tel.: 574 114 005

NIP PL6652807743