fbpx

Prostownik samochodowy - czym jest i dlaczego warto go posiadać

07 listopad 2018
Autor 
Prostownik samochodowy - czym jest i dlaczego warto go posiadać Prostownik samochodowy

Jesień i zima to czas, w którym wielu kierowców zmaga się z problemami z uruchomieniem auta. Problemem jest niedostatecznie naładowany lub całkowicie rozładowany akumulator samochodowy. Szacuje się, że jest to jedna z najczęstszych przyczyn awarii samochodów. Tymczasem, możemy łatwo jej zapobiegać. Wystarczy bowiem wyposażyć się w nowoczesny prostownik samochodowy, by tego typu trudne sytuacje przestały nas dotyczyć.

Prostownik samochodowy - czym jest i dlaczego warto go posiadać

Czym jest prostownik samochodowy?

Prostownik samochodowy to urządzenie, które służy do ładowania akumulatora w samochodzie. Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów tego typu urządzeń - od tradycyjnych urządzeń wyposażonych w transformator, poprzez nowoczesne prostowniki mikroprocesorowe aż po niewielkich rozmiarów prostowniki impulsowe. Ich rola jest jednak zawsze taka sama - wprowadzenie energii elektrycznej do akumulatora samochodowego.Czy na pewno go potrzebuje?

Obecnie w coraz większej ilości aut możemy spotkać nowoczesne akumulatory bezobsługowe. Ich producenci zgodnie twierdzą, że ten typ urządzeń nie wymaga od kierowcy ładowania akumulatora czy konserwowania . Warto jednak mieć świadomość, że to nie do końca prawda. Jeśli jeździsz mało - akumulator nie zgromadzi wystarczającej ilości energii i trzeba będzie od czasu do czasu go naładować. Podobnie w sytuacjach kryzysowych np. wtedy gdy zostawisz samochód na światłach. Mówiąc wprost - niezależnie od tego jaki rodzaj akumulatora znajduje się w twoim samochodzie - warto posiadać prostownik samochodowy.

Jak wybrać najlepszy prostownik samochodowy?

Przede wszystkim zorientuj się jaki typ akumulatora samochodowego posiadasz w swoim aucie - istnieją bowiem takie, które wymagają specjalnych rozwiązań, o czym piszemy niżej. Stawiaj na sprawdzone firmy o potwierdzonej renomie i unikaj producentów, których nazwa z niczym ci się nie kojarzy. Poza tym kupuj prostowniki, które pozwalają na ustawianie parametrów ładowania oraz posiadają funkcję regeneracji akumulatora. Stosowanie takiego urządzenia pozytywnie wpłynie na żywotność akumulatora w twoim samochodzie.

Rozwiązania do nowoczesnych modeli akumulatorów

W nowoczesnych samochodach coraz częściej znajdują się akumulatory wykorzystujące technologię ADR. Ładowanie ich tradycyjnym prostownikiem to nieco lekkomyślne zachowanie, które może prowadzić do uszkodzenia akumulatora. Dlatego też coraz częściej na rynku spotkać możemy prostowniki samochodowe, które wyposażone są w czujniki mierzące temperaturę akumulatora. Dzięki nim automatycznie dobierają moc i napięcie prądu, co sprawia, że ładowanie jest bezpieczniejsze a jednocześnie bardziej efektywne. Co ważne, ten rodzaj prostowników możemy wykorzystywać w przypadku każdego rodzaju akumulatorów - jest to więc wszechstronne i bezpieczne rozwiązanie.

Podsumowując, nawet jeśli producent twojego akumulatora zarzeka się, że konieczność ładowania nie będzie twoim obowiązkiem warto wyposażyć się w prostownik samochodowy. To rozwiązanie, które pomoże nie tylko tobie, ale również innym osobom w kryzysowych sytuacjach. Tym bardziej, że koszt jego zakupu nie jest duży.

Promowane artykuły

Reklama

Popularne

 

akumulatory

Strefaładowania.pl - Portal poświęcony tematyce ładowania akumulatorów. Na naszym portalu przedstawiamy artykuły, newsy i porady dotyczące ładowania akumulatorów oraz samych urządzeń do ładowania takich jak: ładowarki automatyczne, ładowarki Marine, ładowarki motocyklowe, ładowarki uniwersalne, ładowarki warsztatowe, ładowarki z Bluetooth, ładowarki odsiarczające oraz prostowniki, prostowniki automatyczne, prostowniki z rozruchem, prostowniki warsztatowe, tanie prostowniki. Na swoich stronach przedstawiamy urządzenia najlepszych producentów na rynku: CTEK, Victron Energy, NOCO , Bosch , DECA, Exide, FERVE, Keepower, Optimate, Telwin, Stef-pol, Yuasa, Banner, Ideal, Volt Polska, Schumacher, Mean-Well, EverActive, Panasonic, RECO.

Zapisz

Zapisz

Kontakt z Redakcją

Email.: info(at)akustrefa.pl

Tel.: 574 114 005

NIP PL6652807743