fbpx
3

Noco GB150 Genius Boostsport Jump Starter

listopad 09th, 2017
NOCO GENIUS BOOSTSPORT JUMP STARTER to super bezpieczne kompaktowe ...
0

Noco GB40 Genius Boostsport Jump Starter

listopad 09th, 2017
NOCO GENIUS BOOSTSPORT JUMP STARTER to super bezpieczne kompaktowe ...
0

Ładowarki Victron Blue Smart z Bluetooth

listopad 09th, 2017
Inteligentne ładowarki z Bluetooth Blue Smart Charger IP65 firmy ...
0

Akumulatory do wspomagania rozruchu Telwin STARTZILLA 3024 LiPO

październik 06th, 2017
Akumulatory do wspomagania rozruchu Telwin STARTZILLA 3024 z ...
1

CTEK BATTERY SENSE - monitor stanu akumulatorów

wrzesień 22nd, 2017
Zapobieganie awariom. Łatwe śledzenie stanu akumulatora dzięki ...
1

Ładowarka CT5 START/STOP

wrzesień 22nd, 2017
Ładowarka CT5 START/STOP akumulatorów z funkcją konserwacji ...
2

Ładowanie akumulatora. Jaki prostownik kupić?

styczeń 10th, 2015
Naładowany i sprawny akumulator to podstawa każdego samochodu, bez ...

Kup online prostownik

Przez świat na fazie - nowości na rynku
Wyróżniony

14 styczeń 2019
Akumulatory prostowniki

Branża motoryzacyjna to prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki. Wzrost zamożności Polaków sprzyja zainteresowaniu nowymi rozwiązaniami, szczególnie w dziedzinie samochodów. Niezbędnym wyposażeniem każdego samochodu jest źródło zasilania. Na rynku wciąż pojawiają się nowe produkty, akumulator i prostowniki, które to mają, przynajmniej w teorii doskonale sprawdzać się w użytkowaniu. Przyjrzyjmy się kilku nowościom!

Akumulatory samochodowe

Zacznijmy od firmy, która znamy już właściwie od lat dziecięcych, Duracell. Stosunkowo niedawno marka wypuściła na rynek europejski akumulatory samochodowe. W przypadku produkowanych przez nich baterii nie mamy większych wątpliwości, jak jest jednak z akumulatorami samochodowymi? Zapewnienia producenta są świetne. Spora wydajność, szybsza i lepsza regeneracja po rozładowaniu oraz większa ilość kwasu ułatwia nie tylko ładowanie, ale i komfort pracy. Akumulatory "z króliczkiem" posiadają w większości podwójne wieko, chroniące przed wylaniem się elektrolitu, nawet przy dużym kącie nachylenia. Technologia na bazie czystego wapnia zapewnia szybki rozruch na zimno i zabezpieczenie przed zapłonem wstecznym.

Poruszając temat nowinek w zakresie akumulatorów samochodów warto wspomnieć o jeszcze jednym, zdaję się klasycznym już dla nas producencie. Yuasa Silver od wielu lat zasila nasze samochody i motocykle. To właśnie te drugie wydają się być głównym targetem japońskiej firmy. Dostępne na rynku modele doskonale radzą sobie ze zwiększonym zapotrzebowaniem mocy, mają świetny moment rozruchowy i co najważniejsze nie dewastują naszego budżetu. Dzięki zastosowanej technologii "magicznego oczka" w każdej chwili możemy sprawdzić stan naładowania naszego akumulatora, uprzedzając tym samym niespodziewane awarie. 

Prostowniki do akumulatorów samochodowych

Prostownik samochodowy no nic innego, niż ładowarka do naszego akumulatora. Jest to sprzęt wysoce przydatny, a czasem nawet niezbędny. Szczególnie jeśli śpieszymy się do pracy, jest zima, a my nie wyjęliśmy wczoraj akumulatora spod maski. Większość takich produktów przystosowana jest do ładowania 12 i 24 volt-owych akumulatorów kwasowych. Wbudowane mierniki napięcia i zabezpieczenia przed zwarciem biegunów to właściwie już standard na rynku prostowników. W ofercie spotkamy wiele modelów, jednak w większości przypadków mają one kilka funkcji ładowania (szybkie, normalne, wolne). Ładowarki takie działają w oparciu o system system transformatorowy lub na zasadzie wbudowanego mikroprocesora. Wśród najnowszych technologii znajdziemy produkty takie jak Noco GB40, który to posiada cechy tzw. "ładowarki błyskawicznej".

Dzięki niemu szybko i sprawnie podładujemy swój akumulator, by móc w spokoju resztę pozostawić alternatorowi. Największą zaletą Noco jest wbudowany pojemny akumulator, dzięki czemu nie potrzebujemy dodatkowego źródła prądu. Doskonale sprawdzi się więc w przypadku dalekich podróży, jak i jako dodatek do podstawowego wyposażenia samochodu. Producent wyposażył urządzenie w dodatkowy port USB, dzięki czemu bez problemu podładujemy też telefon komórkowy bądź laptop. Noco może być też z powodzeniem wykorzystywane jako źródło zasilania dodatkowego sprzętu RTV, jak radio, czy niewielki telewizor. 

Ładujemy akumulatorki

W dzisiejszych czasach nie trzeba nikomu przypominać jak ważne jest źródło prądu. Obracając się wśród nowoczesnych technologii w zasadzie wszystko jest  "na prąd". Urządzenia codziennego użytku, samochody, komputery, a nawet szczoteczki do zębów potrzebują zasilania. Przy wyborze odpowiedniego akumulatora i prostownika do naszego samochodu zawsze kierujmy się wytycznymi producenta. Bierzmy pod uwagę nie tylko cenę, lecz możliwe opcje napięcia, atesty bezpieczeństwa i dodatkowe blokady, jego mobilność i zdolność do pracy w przypadku braku zewnętrznego zasilania. Wybór nie jest prosty. Pamiętajmy jednak, że sprawny, naładowany i niezawodny akumulator to jeden z ważniejszych elementów naszego samochodu. Dbajmy więc by był zawsze w jak najlepszym stanie, bo bez niego "ani rusz"!

Promowane artykuły

Reklama

Porady eksperta

 • Co to jest jump starter i kiedy się przyda?
  • czwartek, 21 październik 2021

  Rozładowany akumulator w samochodzie to zawsze niemiła niespodzianka. Prosta "usterka", która przydarza się wielu kierowcom, zwłaszcza zimą, jest prosta do usunięcia. Do rozwiązania problemu można użyć kabli rozruchowych i podładować nieco baterię od sprawnego samochodu. W tym celu można liczyć na pomoc sąsiada, znajomego lub taksówkarza. Niemniej jednak - samemu też można sobie poradzić. W jaki sposób?

  Czytaj więcej
 • Nowoczesne prostowniki - rodzaje i polecane modele
  • poniedziałek, 14 styczeń 2019

  Akumulator to jeden z kluczowych elementów znajdujących się pod maską każdego auta. Mówi się, że to serce auta. Nie tylko służy do uruchamiania silnika, ale również bez niego nie działała by żadna elektronika, a tej nie brakuje w nowoczesnych samochodach. Problemy z samochodową baterią zawsze pojawiają się niespodziewanie i właśnie wtedy z pomocą przychodzi bardzo pomocne urządzenie zwane prostownikiem.

  Tags: Prostownik
  Czytaj więcej
 • Prostownik samochodowy - czym jest i dlaczego warto go posiadać
  • środa, 07 listopad 2018

  Jesień i zima to czas, w którym wielu kierowców zmaga się z problemami z uruchomieniem auta. Problemem jest niedostatecznie naładowany lub całkowicie rozładowany akumulator samochodowy. Szacuje się, że jest to jedna z najczęstszych przyczyn awarii samochodów. Tymczasem, możemy łatwo jej zapobiegać. Wystarczy bowiem wyposażyć się w nowoczesny prostownik samochodowy, by tego typu trudne sytuacje przestały nas dotyczyć.

  Czytaj więcej
 • Prawidłowe ładowanie akumulatora - o czym warto pamiętać?
  • środa, 07 listopad 2018

  Każdy kierowca wie doskonale, że naładowany akumulator to gwarancja, że nawet najbardziej siarczyste mrozy nie spowodują problemu z uruchomieniem auta. Mimo to jednak, bardzo często popełniamy błąd ładując akumulator w nieodpowiedni sposób. Sprawia to, że nie tylko obniża się efektywność urządzenia, ale także może być zwyczajnie niebezpieczne. Dlatego też sprawdźmy jak powinno wyglądać prawidłowe ładowanie akumulatora.

  Czytaj więcej

Popularne

 

akumulatory

Strefaładowania.pl - Portal poświęcony tematyce ładowania akumulatorów. Na naszym portalu przedstawiamy artykuły, newsy i porady dotyczące ładowania akumulatorów oraz samych urządzeń do ładowania takich jak: ładowarki automatyczne, ładowarki Marine, ładowarki motocyklowe, ładowarki uniwersalne, ładowarki warsztatowe, ładowarki z Bluetooth, ładowarki odsiarczające oraz prostowniki, prostowniki automatyczne, prostowniki z rozruchem, prostowniki warsztatowe, tanie prostowniki. Na swoich stronach przedstawiamy urządzenia najlepszych producentów na rynku: CTEK, Victron Energy, NOCO , Bosch , DECA, Exide, FERVE, Keepower, Optimate, Telwin, Stef-pol, Yuasa, Banner, Ideal, Volt Polska, Schumacher, Mean-Well, EverActive, Panasonic, RECO.

Zapisz

Zapisz

Kontakt z Redakcją

Email.: info(at)akustrefa.pl

Tel.: 574 114 005

NIP PL6652807743