fbpx
3

Noco GB150 Genius Boostsport Jump Starter

listopad 09th, 2017
NOCO GENIUS BOOSTSPORT JUMP STARTER to super bezpieczne kompaktowe ...
0

Noco GB40 Genius Boostsport Jump Starter

listopad 09th, 2017
NOCO GENIUS BOOSTSPORT JUMP STARTER to super bezpieczne kompaktowe ...
0

Ładowarki Victron Blue Smart z Bluetooth

listopad 09th, 2017
Inteligentne ładowarki z Bluetooth Blue Smart Charger IP65 firmy ...
0

Akumulatory do wspomagania rozruchu Telwin STARTZILLA 3024 LiPO

październik 06th, 2017
Akumulatory do wspomagania rozruchu Telwin STARTZILLA 3024 z ...
1

CTEK BATTERY SENSE - monitor stanu akumulatorów

wrzesień 22nd, 2017
Zapobieganie awariom. Łatwe śledzenie stanu akumulatora dzięki ...
1

Ładowarka CT5 START/STOP

wrzesień 22nd, 2017
Ładowarka CT5 START/STOP akumulatorów z funkcją konserwacji ...
2

Ładowanie akumulatora. Jaki prostownik kupić?

styczeń 10th, 2015
Naładowany i sprawny akumulator to podstawa każdego samochodu, bez ...

Przez świat na fazie - nowości na rynku
Wyróżniony

14 styczeń 2019
Akumulatory prostowniki

Branża motoryzacyjna to prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki. Wzrost zamożności Polaków sprzyja zainteresowaniu nowymi rozwiązaniami, szczególnie w dziedzinie samochodów. Niezbędnym wyposażeniem każdego samochodu jest źródło zasilania. Na rynku wciąż pojawiają się nowe produkty, akumulator i prostowniki, które to mają, przynajmniej w teorii doskonale sprawdzać się w użytkowaniu. Przyjrzyjmy się kilku nowościom!

Akumulatory samochodowe

Zacznijmy od firmy, która znamy już właściwie od lat dziecięcych, Duracell. Stosunkowo niedawno marka wypuściła na rynek europejski akumulatory samochodowe. W przypadku produkowanych przez nich baterii nie mamy większych wątpliwości, jak jest jednak z akumulatorami samochodowymi? Zapewnienia producenta są świetne. Spora wydajność, szybsza i lepsza regeneracja po rozładowaniu oraz większa ilość kwasu ułatwia nie tylko ładowanie, ale i komfort pracy. Akumulatory "z króliczkiem" posiadają w większości podwójne wieko, chroniące przed wylaniem się elektrolitu, nawet przy dużym kącie nachylenia. Technologia na bazie czystego wapnia zapewnia szybki rozruch na zimno i zabezpieczenie przed zapłonem wstecznym.

Poruszając temat nowinek w zakresie akumulatorów samochodów warto wspomnieć o jeszcze jednym, zdaję się klasycznym już dla nas producencie. Yuasa Silver od wielu lat zasila nasze samochody i motocykle. To właśnie te drugie wydają się być głównym targetem japońskiej firmy. Dostępne na rynku modele doskonale radzą sobie ze zwiększonym zapotrzebowaniem mocy, mają świetny moment rozruchowy i co najważniejsze nie dewastują naszego budżetu. Dzięki zastosowanej technologii "magicznego oczka" w każdej chwili możemy sprawdzić stan naładowania naszego akumulatora, uprzedzając tym samym niespodziewane awarie. 

Prostowniki do akumulatorów samochodowych

Prostownik samochodowy no nic innego, niż ładowarka do naszego akumulatora. Jest to sprzęt wysoce przydatny, a czasem nawet niezbędny. Szczególnie jeśli śpieszymy się do pracy, jest zima, a my nie wyjęliśmy wczoraj akumulatora spod maski. Większość takich produktów przystosowana jest do ładowania 12 i 24 volt-owych akumulatorów kwasowych. Wbudowane mierniki napięcia i zabezpieczenia przed zwarciem biegunów to właściwie już standard na rynku prostowników. W ofercie spotkamy wiele modelów, jednak w większości przypadków mają one kilka funkcji ładowania (szybkie, normalne, wolne). Ładowarki takie działają w oparciu o system system transformatorowy lub na zasadzie wbudowanego mikroprocesora. Wśród najnowszych technologii znajdziemy produkty takie jak Noco GB40, który to posiada cechy tzw. "ładowarki błyskawicznej".

Dzięki niemu szybko i sprawnie podładujemy swój akumulator, by móc w spokoju resztę pozostawić alternatorowi. Największą zaletą Noco jest wbudowany pojemny akumulator, dzięki czemu nie potrzebujemy dodatkowego źródła prądu. Doskonale sprawdzi się więc w przypadku dalekich podróży, jak i jako dodatek do podstawowego wyposażenia samochodu. Producent wyposażył urządzenie w dodatkowy port USB, dzięki czemu bez problemu podładujemy też telefon komórkowy bądź laptop. Noco może być też z powodzeniem wykorzystywane jako źródło zasilania dodatkowego sprzętu RTV, jak radio, czy niewielki telewizor. 

Ładujemy akumulatorki

W dzisiejszych czasach nie trzeba nikomu przypominać jak ważne jest źródło prądu. Obracając się wśród nowoczesnych technologii w zasadzie wszystko jest  "na prąd". Urządzenia codziennego użytku, samochody, komputery, a nawet szczoteczki do zębów potrzebują zasilania. Przy wyborze odpowiedniego akumulatora i prostownika do naszego samochodu zawsze kierujmy się wytycznymi producenta. Bierzmy pod uwagę nie tylko cenę, lecz możliwe opcje napięcia, atesty bezpieczeństwa i dodatkowe blokady, jego mobilność i zdolność do pracy w przypadku braku zewnętrznego zasilania. Wybór nie jest prosty. Pamiętajmy jednak, że sprawny, naładowany i niezawodny akumulator to jeden z ważniejszych elementów naszego samochodu. Dbajmy więc by był zawsze w jak najlepszym stanie, bo bez niego "ani rusz"!

Promowane artykuły

Reklama

Porady eksperta

 • Wallbox - nowoczesne rozwiązanie ładowania samochodów elektrycznych
  • środa, 23 sierpień 2023

  Wallbox to stacja ładowania przeznaczona do montażu na ścianie, co oznacza, że można ją zainstalować w garażu, na zewnątrz budynku czy w dowolnym innym dogodnym miejscu. To oszczędza nam czas i zapewnia wygodę, ponieważ samochód może być ładowany w miejscu, które jest dla nas najdogodniejsze.

  Czytaj więcej
 • Jak zadbać o akumulator w zimie? Sprawdź nasze wskazówki i dowiedz się, gdzie kupić nową baterię, by zaoszczędzić
  • poniedziałek, 13 luty 2023

  Akumulator jest jednym z elementów samochodu, bez których pojazd nie może działać. Jego rozładowanie może zaskoczyć nas w najmniej spodziewanym momencie i unieruchomić samochód. Jak dbać o akumulator w sezonie zimowym, gdy jest on narażony na niskie temperatury, w jaki sposób postępować z baterią, by obeszło się bez jej wymiany oraz gdzie kupić akumulator, gdy dojdzie do jego uszkodzenia? Podpowiadamy.

  Czytaj więcej
 • Części samochodowe ze złomowiska – czy warto?
  • wtorek, 15 listopad 2022

  Zakup oryginalnych komponentów samochodowych może być bardzo kosztowny. Z tego względu często wybiera się zamienniki, a także elementy ze stacji demontażu pojazdów. Czy warto kupować części ze złomu?

  Czytaj więcej
 • Gdzie kupić części do samochodu?
  • wtorek, 23 listopad 2021

  W dzisiejszych czasach samochody odgrywają bardzo ważną rolę, ponieważ w znaczącym stopniu ułatwiają nam życie i umożliwiają bezproblemowe przemieszczanie się na krótkich oraz dalekich trasach. Warto pamiętać o tym, że pojazd musi być regularnie serwisowany. Nawet najbardziej zadbany samochód może ulec uszkodzeniu lub nagłej awarii. W związku z tym dla właścicieli aut bardzo ważne są zapasowe części samochodowe. Mogą to być zwykłe komponenty eksploatacyjne, które trzeba wymieniać w związku z ich zużyciem (np. klocki i tarcze hamulcowe, różnego rodzaju uszczelki itp.) albo części niezbędne do wykonania jakiejś trudniejszej, bardziej skomplikowanej naprawy. Warto dowiedzieć się, gdzie można kupić takie produkty.

  Czytaj więcej

Popularne

 

akumulatory

Strefaładowania.pl - Portal poświęcony tematyce ładowania akumulatorów. Na naszym portalu przedstawiamy artykuły, newsy i porady dotyczące ładowania akumulatorów oraz samych urządzeń do ładowania takich jak: ładowarki automatyczne, ładowarki Marine, ładowarki motocyklowe, ładowarki uniwersalne, ładowarki warsztatowe, ładowarki z Bluetooth, ładowarki odsiarczające oraz prostowniki, prostowniki automatyczne, prostowniki z rozruchem, prostowniki warsztatowe, tanie prostowniki. Na swoich stronach przedstawiamy urządzenia najlepszych producentów na rynku: CTEK, Victron Energy, NOCO , Bosch , DECA, Exide, FERVE, Keepower, Optimate, Telwin, Stef-pol, Yuasa, Banner, Ideal, Volt Polska, Schumacher, Mean-Well, EverActive, Panasonic, RECO.

Zapisz

Zapisz

Kontakt z Redakcją

Email.: info(at)akustrefa.pl

Tel.: 574 114 005

NIP PL6652807743